Utdanning,
Hausmanns gt. 17
PB 9191 Grønland,
0134 Oslo.

Tlf. +47 24 14 20 00
redaksjonen@utdanningsnytt.no

Ansvarlig redaktør:
Knut Hovland

Nettredaktør:
Paal M. Svendsen

Utgiver:
Utdanningsforbundet

Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet. © Utdanning.
Utdanning er medlem i
Den Norske Fagpresses Forening, og arbeider etter Redaktørplakaten og Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk.

Flere søkere til ambulansefag
Stort behov for ambulansepersonell gjør at antallet skoleplasser på ambulansefag ved Fagerlia videregående skole er økt fra 10 til 15 plasser.

- Linja har blitt mer kjent, samtidig som mange av de unge ser at det er et spennende yrke, sier rektor ved Fagerlia videregående skole i Ålesund, Yngve Omenås til NRK Møre og Romsdal.

 

I Møre og Romsdal er det kun Fagerlia videregående skole som tilbyr ambulansefaget. Søkertallet til disse plassene har økt med over 60 %, opplyser seksjonsleder ved utdanningsavdelinga i fylket, Jane Anita Aspen.

 


Kommentarer:
Fullt navn:
Overskrift:
Epost:
Kommentar:
NB! Innlegget vil ikke vises med en gang. Du får en e-post fra oss når det ligger ute.
       Vi publiserer kun innlegg som er sendt inn med fullt navn
Overrakte Holmboeprisen til Meløy-lærer
Grunnskole | 22.05.2013

Kunnskapsminister Kristin Halvorsen og lærer Anne-Mari Jensen. Foto: Kunnskapsdepartementet I dag ble matematikklærer Anne-Mari Jensen fra Meløy i Nordland hedret med Holmboeprisen 2013.

Les hele saken

Alvorlig skadd i arbeidsulykke på skole i Bjerkreim
Samfunn | 22.05.2013

Vikeså skule. Kart: Google maps En 21 år gammel mann ble onsdag morgen alvorlig skadd i en arbeidsulykke ved Vikeså skole i Bjerkreim i Rogaland.

Les hele saken

 
Slik har regjeringen fordelt ekstra tilskudd til studentboliger
Samfunn | 22.05.2013

I regjeringsplattformen Soria Moria II er det satt mål om 1000 studentboliger i året. Foto: Wikimedia commons Regjeringa har fordelt ytterligere 100 millioner kroner til studentboliger. Se lista her.

Les hele saken

De nyeste universitetene sliter økonomisk
Høyere utdanning | 22.05.2013

Universitetet i Nordland. Foto: Wikimedia commons De tre nye universitetene i Nordland, Stavanger og Agder sliter alle med økonomien.

Les hele saken

 
Gir 1 krone per medlem til danske lærere
Organisasjonen | 22.05.2013

Fra lockouten i Danmark. Foto: DLF Utdannings-forbundet i Norge gir 156.000 kroner som symbolsk støtte til de danske lærerorganisasjonene.

Les hele saken

Deligne fikk Abelprisen
Samfunn | 22.05.2013

Pierre Deligne sammen med kunnskapsminister Kristin Halvorsen etter overrekkelsen av Abelprisen 2013. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB scanpix Abelprisvinner Pierre Deligne skal treffe både mattelærere og elever på sin ferd rundt i Norge.

Les hele saken

 
Ingen vgs-elever strøk i matte ved UiO
Videregående | 21.05.2013

Ingen av de 30 elevene fra videregående skoler i Oslo og Akershus som tok eksamen i begynnerkurs i matematikk ved Universitetet i Oslo strøk.

Les hele saken

Kompetanseheving av lærarar for vaksne
Voksenopplæring | 21.05.2013

Vox har tildelt 408.000 kroner til kompetanseheving og etterutdanning av lærarar som underviser vaksne i Hordaland.

Les hele saken

 
IKT er avhengig av ildsjelder
Høyere utdanning | 21.05.2013
Av Marianne Ruud

Utviklingen av digital kompetanse i lærerutdanningene er personavhengig, tilfeldig og svakt forankret i ledelsen, viser ny rapport.

Les hele saken

Økte utgifter på forskning og utvikling
Samfunn | 21.05.2013

Sveriges utgifter til forskning og utvikling økte med 118 milliarder kroner i 2011, og er nå mer enn dobbelt så høyt som i Norge - målt i prosent av BNP.

Les hele saken

 
annonser annonser: